Mistrzostwa Wielkopolski na Zapis Maksymalny

Mistrzostwa Sezonu 2023

2 kwietnia 2023 w Delicjuszu rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski Par 2023 na Zapis Maksymalny. Eliminacje do nich trwały 13 miesięcy, wzięło w nich udział 421 zawodników. Największą ilość turniejów eliminacyjnych zagrał Andrzej Kędzierski - aż 24. W finale zmierzyło się 16 par. UKBS Dąbrówka reprezentowana była przez 4 zawodników, UKBS Kleks reprezentowało 2 zawodników, Lubuski ZBS - 2 NZBS -2, PAB - 4, PKB - 11, Park Tenisowy - 5, Taurus - 2. Średnie WK zawodnika to blisko 8 WK. 

W ostatnich miesiącach brydż w Wielkopolsce najczęściej wygląda tak, że spotyka się kilkanaście, kilkadziesiąt par, zasiadają przy stołach 4-osobowych, rzucają karty, a wygrywa Marek Szukała. Tak też było i tym razem, Marek w parze z Edwardem Niewierowskim (obydwoje Park Tenisowy) zostali Mistrzami Wielkopolski Par 2023. Wicemistrzami zostali Ewa i Olgied Rodziewicz-Bielewicz (Taurus), trzecie miejsce należało do Tomasza Wasilewskiego (PKB) i Marcina Pędzińskiego (Dąbrówka). Gratulujemy zwyciązcom. 

Wyniki

Regulamin

Harmonogram

Wynik długiej fali eliminacji 

Zapisy długiej fal prowadzi Marek Wojciechowski. 

Regulamin Finału

1. Finał zostanie rozegrany 2 kwietnia o godz.10.00 w hotelu Delicjusz w Trzebawiu.

2. W finale każda para z każdą rozegra po 3 rozdania.

3 .Zasady kwalifikacji.

- pierwszych 16 zawodników wybiera sobie partnera spośród tych którzy rozegrali przynajmniej 5 turniejów eliminacyjnych, lub zwolnionych z eliminacji(zawodnicy z rankingu 1-200, reg. II -10) zgodnie z reg. III/4

- zawodnicy z rankingu wybierają sobie dowolnych graczy z rankingu 1-200 (zarejestrowanych w Wielkopolskim ZBS), lub tych którzy rozegrali przynajmniej 5 turniejów eliminacyjnych.

- carry over – III/9 (zawodnicy z rankingu 1-200 mają c/o 0,00 % lub tyle ile wyniesie c/o z rozegranych przez nich turniejów eliminacyjnych.

- klasyfikacja par obejmuje wynik finału w % + c/o także w %( znikome różnice w c/o mają na celu wyłonienie najlepszych par z finale a nie z eliminacji)

- w przypadku miejsc dzielonych, o miejscu w finale decyduje wyższe miejsce w rankingu lepszego zawodnika z pary.

- ranking 1-200 będzie wprowadzony 1 marca (w zależności od ukazania się rankingu PZBS będzie to III lub IV kwartał 2022)

- zgłoszenia do finału - do 20 marca, tak by organizator mógł uzupełnić ewentualnie turniej do parzystej liczby par ( miejsce będzie proponowane dla kolejnych zawodników z eliminacji)

- wpisowe do finału wynosi 45 zł od zawodnika bez ulg.

- nagrody:

a) medale za miejsca I- III, oraz tytuły reg. III/8

b) finansowe dla pary I – 1200 zł II – 800 zł III – 600 zł IV- VI - po 400 zł VII – X - po 100 zł

c) nagrody finansowe ufundowane przez WZBS dla pierwszych pięciu zawodników z eliminacji po 100 zł.

- do finału krajowego na Mistrzostwa Polski Par na Maxy kwalifikują się najlepsze pary z eliminacji wojewódzkich zgodnie z regulaminem finału krajowego. 

 

_________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________

 

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski na Zapis Maxymalny 2022 

Komunikat Początkowy

Turniej odbędzie się 15 października w Tarnowie Podgórnym, w hotelu 500 i rozpocznie się o godzinie 10.00. Turniej zostanie rozegrany w dwóch sesjach - 30 i 22 rozdania. Po pierwszej sesji eliminacyjnej, zawodnicy zostaną podzieleni (wg wyników) na dwie lub trzy grupy. Pierwsza grupa (finał A) będzie składać się z 12 par, które zagrają każdy z każdym po dwa rozdania. Pozostałe pary zajmujące po 30 rozdaniu 13 i niższe miejsce zostaną, podzielone na dwie grupy (finał B i C). W zależności od ilości par dopuszcza się również, że po sesji eliminacyjnej zawodnicy zostaną podzieli łącznie na 2 dwie grupy – finał A i B. Finał A rozegrany zostanie na przesłonach.

Zawodnicy do sesji pierwszej zostaną rozstawieni wg. wysokości posiadanego WK. Do 2 sesji zawodnicy przystąpią z następującymi wynikami:

- grupa A – wynik z 1. sesji bez odliczeń, czyli 1:1

- grupa B – wynik z 1. sesji zostanie umniejszony o 30% jego wartości

- grupa C – wynik z 1. sesji zostanie umniejszony o 50% jego wartości.

Sesję finałową grupa A zagra na zasłonach

Jeżeli po drugiej sesji turniej będzie rozgrywany jedynie w dwóch grupach, to dla grupy B wynik zostanie umniejszony o 40%.

Liczbowy podział na grupy B i C ogłosi sędzia główny podczas pierwszych 10 rozdań turnieju. Rozstawienie do 2 sesji będzie dokonane wg klucza rozstawienia pętelkowego.

 

Organizator przeznaczy 80% przychodu z wpisowego na fundusz nagród finansowych. Fundysz nagród zostanie powiększony o 1000 zł pochodzących ze środków własnych WZBS. Nagrody finansowe otrzyma 10% par. Szczegółowe wyliczenie wysokości nagród odbędzie się w oparciu o klucz przypisujący turniejowi odpowiednie wartości:

a. pierwsza nagroda – 10

b. druga nagroda – 7

c. trzecia nagroda – 5

d. czwarta nagroda – 3

e. piąta i następne – po 2

f. nagroda dla zwycięskiej pary finału B – 2

g. nagroda dla zwycięskiej pary finału C – 1

Po obliczeniu liczby nagród sumuje się punkty klucza nagród. Sumę pieniężną przeznaczoną na nagrody dzieli się przez sumę punktów z powyższego klucza. Otrzymaną wartość mnoży się przez poszczególne wartości klucza, by otrzymać wstępne wysokości poszczególnych nagród, które organizator zaokrągla wedle własnego uznania. Najlepsze pary poszczególnych finałów, które nie otrzymają nagród finansowych, otrzymają wpisowe do turniejów organizowanych przez WZBS podczas Mityngu Grudniowego 9-11 grudnia 2022 w Tarnowie Podgórnym.

 

Zgłoszenia do turnieju przyjmowane będą do 14 października 2022 do godziny 20.00. Zawodnicy zgłoszeni później mogą nie zostać przyjęci do turnieju.

Ceny startówek (od osoby): normalna – 75 zł, ulgowa – 55, młodzież szkolna 30.

Przy frekwencji 60 par szacowane nagrody to: dla  zwycięskiej pary 2000 zł, dla drugiej 1400 zł, trzeciej 1000 zł, czwartej 600 zł. Zwycięzcy finału B - 400 zł i C – 200 zł.

Zarząd WZBS

 

Harmonogram + dodatkowe informacje

 

Wyniki

Zwycięzcami finału A zostali:

Piotr Walczak i Stanislaw Janik

a za nimi

Bogdan Świątek i Jan Borychowski

Sławomir Piechocki i Maciej Sobieralski

W finale B

Najlepszymi, osiągając identyczny wynik byli:

Paweł Biś z Andrzejem Kędzierskim oraz Andrzej Rękosiak i Andrzej Parmonik

Suma nagród finansowych wynosi 3.129 zł

Gratulujemy zwycięzcom!

 

___________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________