Archiwum nowości

Na biało - czerwono

Jutro, w piątek 3 maja, już po raz trzeci, w ramach Poznańskiego Kongresu rozegramy turniej Biało – Czerwony OTP**. Jego formuła powoduje, że prawie do ostatniego rozdania (z pięćdziesięciu) mamy o co graćregulamin turnieju. Zachęcamy wszystkich do zagrania w nim oraz uczczenia Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja (o ile posiadacie w garderobie) biało – czerwonymi elementami Waszego stroju. Do zobaczenia jutro o 10:30 – na każdego czeka słodki biało-czerwony upominek.

Zapisy

Kongresowa rozgrzewka

30 kwietnia 2024 na godzinę 17.30 zapraszamy na turniej Prolog, który rozegramy w sali (MTP, hala PCC poziom 0), w której 1 maja wystartuje 63. Poznański Kongres Brydżowy. W turnieju Prolog rozegramy 26 rozdań na zapis maksymalny (w ramach Pajączka). Wpisowe 15 zł od zawodnika, nagrodami będą gadżety kongresowe. Uwaga: turniej nie jest rozgrywany w ramach 63. Kongresu. 

Wielkopolskie reprezentantki Polski

Zarząd PZBS powołał REPREZENTACJĘ POLSKI KOBIET na Drużynowe Mistrzostwa Europy w Dani. Jesteśmy niezwykle dumni, że w składzie Reprezentacji znalazła się Wielkopolska para

Danuta KazmuchaEwa Morawska .

Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów!

Mistrzostwa Wielkopolski Par na Zapis Maksymalny 2024.

13.04.2024 roku rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski na Zapis Maksymalny będące równocześnie eliminacją do półfinału Mistrzostw Polski Par Open rozgrywanych w ramach Poznańskiego Kongresu Brydżowego.

 

I miejsce Przemysław Maliszewski  - Robert Włodkowski

II miejsce Jerzy Mścisz - Olech Bestrzyński

III miejsce Tomasz Wasilewski - Marcin Pędziński

Serdeczne gratulacje! Dekoracja medalistów nastąpi podczas Poznańskiego Kongresu Brydżowego.

Nagrody: dla 5 najlepszych par wpisowe do półfinału MPPO, dla 6 i 7 pary wpisowe do turnieju Biało – Czerwony rozgrywanego 3 maja 2024 w ramach Kongresu Poznańskiego.

Jednocześnie – zgodnie z komunikatem PZBS – zarówno medalistów jak i pozostałe uprawnione pary, prosimy o potwierdzenie zgłoszenia (udziału) w MPPO w terminie do dnia 23.04.2024 roku na adres mailowy biuro@brydz.wlkp.pl. 

Wyniki

Turniej charytatywny, niedziela 14 kwietnia w KLUBIE

Możesz zagrac i pomóc! Informacje oraz zapisy na stronie 

Poznańskiego Klubu Brydżowego:  brydz.pl

 

Projekty statutu WZBS

Poniżej przedstawiamy projekty statutu WZBS zaproponowane przez:

Zbyszka Sabałę - Członka Zarządu WZBS: Projekt 1

Komisję Statutową pod przewodnictwem Marka Szukały: Projekt 2 

Zapraszamy do zapoznania się w projektami i do dyskusji o kierunku zmian w statucie. Wasze uwagi kierujcie na adres biuro@brydz.wlkp.pl

 

 

Wesołych Świąt!

OTP** 3. Memoriał Bolesława Ostrowskiego

3. Memoriał Bolesława Ostrowskiego za nami. 

Zwyciężyła para Jarosław Hilbrecht Józef Grewling reprezentująca Poznański Klub Brydżowy. Drugie miejsce zajęli grający w parze mistrzowie świata Piotr Gawryś Krzysztof Jassem, trzecie Andrzej Twardowski Jacek Leśniczak

Wyniki 

Relacja WTK

Fotorelacja

Patronat nad wydarzeniem objęła Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu

 

Akademickie Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski 27 marca 2024

 

Miło nam poinformować, że Mikołaj Paluczek, grając w parze z Leonardem Lubiną, zajął pierwsze miejsce w drugim etapie Akademickich  Mistrzostw Poznania i Wielkopolski. 

Tym samym Mikołaj Paluczek, reprezentujący na co dzień Poznański Klub Brydżowy grając w drużynie Cytrynka, został Akademickim Mistrzem Wielkopolski i Poznania 2024.  Gratulacje

 

Wyniki

GPW w Kaliszu

W turnieju zwyciężyli Sławomir Polak w parze z Markiem Szukałą. Drugie miejsce zajęli Jacek Zalewski ze Sławomirem Piechockim, trzecie Jan Borychowski z Januszem Zwierzyńskim. Najlepszą parą z Kalisza została para Piotr Kobyłka - Jerzy Guzowski. 

Wyniki GPW w Kaliszu

Długa fala GPW24

Strony