Archiwum nowości

Eliminacje do Mistrzostw Wlkp. na IMP'y

W najbliższy czwartek (23 czerwca) odbędą się kolejne turnieje z cyklu eliminacji do Mistrzostw Wielkopolski na IMP'y. Zapraszamy do Obornik, Ostrzeszowa i Poznania (Wojskowa 16). 

Dotychczas w eliminacjach wzięło udział 118 zawodników. W klasyfikacji długofalowej prowadzi Ewa Morawska (UKBS Dąbrówka), drugie miejsce Adam Peszke (Chaos Gniezno), trzecie Artur Wójcik (UKBS Kleks Szamotuły)

Pełne wyniki długiej fali tutaj

Jednocześnie informujemy, że w okresie wakacyjnym na ul. Wojskowej w Poznaniu, w czwartki o 18.00 rozgrywane będą jedynie turnieje z cyklu eliminacji do Mistrzostw Wlkp na IMP'y, czyli 21 lipca i 18 sierpnia. Regularny turniej czwartkowy powróci od połowy września. 

XI Mistrzostwa Polski Ciepłowników i Energetyków

Grand Prix w Ostrzeszowie

Dziś w Ostrzeszowie rozegrany został kolejny, czwarty już, turniej z cyklu Grand Prix Wielkopolski.

Zwycięzcami turnieju zostali:

Marian Szymonowicz i Stanisław Szuba z klubu TURBO FLY BACK Wrocław

drugie miejsce zajęli  Artur Wójcik i Andrzej Aleksandrzak z UKB KLEKS Szamotuły, a trzecie Andrzej Huńka i Eugeniusz Konik z BLOTKA Dobrodzień. Gratulujemy              

Wyniki turnieju w Ostrzeszowie

 

W tegorocznym cyklu wystartowało dotąd 310 zawodników. Pierwsze miejsce ex aequo zajmuje stała para: 

Sławomir Maciejewski  i Krzysztof Szymczak z  klubu Platan Pleszew

trzecie miejsce Jerzy Nowak z klubu Kłodawka KART-EL Gorzów Wlkp., czwarte Krzysztof Buzała z Poznańskiego Klubu Brydżowego, piąte Ewa Knapik z Chaosu Gniezno.

Długa fala GPW

Już 12 czrewca zapraszamy na kolejny turniej do Dopiewa pod Poznaniem. Szczegóły wkrótce. 

 

Zapraszamy do Szczecina. 13 - 15 maja.

Kliknij w baner, aby poznać szczegóły. 

61. Poznański Kongres Brydżowy

Kongres za nami. W jego trakcie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Par i Teamów Mixtowych oraz GPPP. Tym zmaganiom towarzyszyło 5 turniejów Kongresowych, specjalny turniej Biało - Czerwony oraz Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Młodzieży. Wyniki i zdjęcia z Kongresu znajdują na jego stronie. 

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom, które współtworzyły Kongres i przez ostatnie tygodnie poświęciły wiele czasu i energii, by mógł on się odbyć. Szczególne podziękowania dla Gosi za pomoc w trakcie Kongresu i wyrozumiałość za mój przedkongresowy brak zaangażowania w sprawy domowe i zawodowe. Bardzo dziękuję Piotrowi Walczakowi i Maciejowi Czajkowskiemu za pomoc przy ustalaniu regulaminów i harmonogramu. Dziękuję całej ekipie sędziowskiej za profesjonalną obsługę turnieju. Dziękuję Robertowi Ciesielskiemu za oprawę graficzną Kongresu. Szczególne podziękowania kieruję do Michała Dembińskiego. To dzięki jego zaangażowaniu udało się uzyskać wsparcie z Urzędu Miasta i Urzędu Wojewódzkiego.  

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w poznańskim święcie brydża i do zobaczenia na turniejach.

Piotr Cieśliński

Wyniki, zdjęcia, regulaminy i informacja o nagrodach na stronie Kongresu

Kliknij w baner by przejść na stronę Kongresu.

Najlepszy zawodnik Wielkopolski w 61. Poznańskim Kongresie Brydżowym

Ostateczne wyniki - tabela 

Podczas  61. Poznańskiego Kongresu prowadzony był zapis długiej fali i ufundowana została dodatkowa nagroda (ze środków własnych WZBS, nie pochodzących z wpływów z Kongresu) dla najlepszych zawodników z Wielkopolski.

Kryterium zakwalifikowania zawodnika do tej nagrody była przynależność do Wielkopolskiego ZBS wg stanu bazy Cezar na dzień 29 kwietnia. Podstawą klasyfikacji były PKLe liczone łącznie dla wszystkich turniejów tego Kongresu.

Pierwsze miejsce i dofinansowwanie wysokości 1000 zł (dojazd, zakwaterowanie, wpisowe) do wyjazdu na imprezę mistrzowską organizowaną w Polsce zdobył Maciej Sobieralski, drugie miejsce (dofinansowanie 600 zł) Sławek Piechocki, trzecie (dofinansowanie 400 zł) Beata Bojarska. Warunkiem wypłaty będzie uczestnictwo (do końca 2022 roku) w dowolnej imprezie rangi mistrzostw Polski.

 Kolejne osoby z listy miały możliwość wyboru nagród rzeczowych, których było ponad 50, tak więc każdy Wielkopolanin, który pozostał do końca ceremonii otrzymał nagrodę. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność, a zwycięzcom gratulujemy. 

NZBS zaprasza na turniej w Kaczorach - 14 maja 2022

Mistrzostwa Młodzików i eliminacje do OOM

W minioną sobotę odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży strefy NW oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy NW, które to imprezy zostały zorganizowane przez "Dąbrówkę" wraz z Poznańskim Klubem Brydżowym.

W Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików całe podium zajęli zawodnicy GTB Gdańsk:

Złote medale zdobyła para: Nikodem Pasek i Marcin Staniak, tuż za nimi uplasowali się Milena Smoleń i Szymon Grabala, natomiast brąz przypadł Janowi Łuczenko i Martynie Smoleń.

Wielkopolskę reprezentowało 4 zawodników z Dąbrówki oraz 10 PKB. Dziewięcioro z nich pierwsze poważne szlify brydżowe zdobywało na zimowym wyjeździe prowadzonym przez Elę i Ryszarda Paluczków.

Wyniki eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży strefy NW

Wyniki Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików strefy NW

To nie koniec młodzieżowych emocji brydźowych w najbliższym czasie. W sobotę 30 kwietnia podczas Kongresu odbędą się Otwarte Mistrzistwa Wlkp. Młodzieży. Udział w nich potwierdziły juz pary z innych województw. Życzymy powodzenia. 

Gratulujemy!

GPW w Gnieźnie

W turnieju z cyklu GPW w Gnieżnie 23 kwietnia br. wystartowały 23 pary. Zwycięzcami zostali 

Marek Szukała i Janusz Zwierzyński.

Wyniki

W trzech dotychczasowych turniejach z cyklu GPW wystąpiło łącznie 229 zawodników. W tabeli długiej fali prowadzi dwóch zawodników reprezentujących TZBS Kalisz Sławomir Maciejewski oraz Krzysztof Szymczak. Miejsca w pierwszej dziesiątce zajmuje ponadto 3 zawodników reprezntujących Dąbrówkę, trzech Poznański Klub Brydżowy oraz po jednym Poznańską Asocjację Brydżową oraz Lubuski ZBS. 

Kolejny turniej z cyklu GPW 28 maja w Ostrzeszowie. Zapraszamy. 

Długa fala GPW 2022

Budimex GPPP w Bydgoszczy

Strony