Archiwum nowości

Kadra Rejonowa

PZBS opublikował Regulamin Rozgrywek Kadrowych Open 2019. Zasady przeprowadzenia pierwszego etapu - Kadry Rejonowej - określa WZBS.

Kadra Rejonowa zostanie rozegrana w formie jednego turnieju na IMP-y w czwartek, 13 grudnia br. o godz. 17:15 w Poznaniu, przy ul. Unii Lubelskiej 1 (FAWOR).

Pierwsze 5 par awansuje do Kadry Krajowej. W przypadku rezygnacji prawo przechodzi na kolejne pary, ale nie dalej niż do połowy klasyfikacji tego turnieju. Prawo awansu mają zawodnicy, którzy mają opłaconą składkę PZBS za rok 2018.

Bez wcześniejszych eliminacji uprawnione do gry w Kadrze Krajowej są pary złożone z zawodników posiadających łączny współczynnik klasyfikacyjny co najmniej 18 WK, a każdy indywidualnie co najmniej 5 WK.

Organizacja rozgrywek Kadry Rejonowej w trakcie tygodnia i to wyłącznie w Poznaniu wynika z ograniczeń kalendarza i regulaminu Kadry, a w efekcie - braku innych możliwości.

Techniczna kursokonferencja sędziowska

W dniach 7-9 grudnia 2018 r. w Stęszewie k/Poznania odbędzie się ogólnopolska kursokonferencja sędziów IT (techniczna kursokonferencja sędziowska). Tematem kursokonferencji będą techniczne i komputerowe aspekty prowadzenia turniejów.

Szczegóły

Memoriał Olka Czwakiela i Mityng Młodzieżowy

W dniach 26-28 października 2018 r. odbędzie się w Poznaniu Mityng Młodzieżowy o Paterę Dąbrówki.

Natomiast w sobotę, 27 października rozegrany zostanie OTP* - VI Memoriał Olka Czwakiela - turniej cyklu Auto Watin Grand Prix Wielkopolski.

Informacje o zawodach

Mityng Młodzieżowy - teamy (eliminacje)  WYNIKI

Mityng Młodzieżowy - teamy (półfinał)  WYNIKI

Mityng Młodzieżowy - teamy (o miejsca 5-10)  WYNIKI

Mityng Młodzieżowy - teamy (finał i o miejsca 3&4)  WYNIKI

Mityng Młodzieżowy - klasyfikacja długofalowa PDF

Auto Watin GPW 2018, Memoriał Olka Czwakiela WYNIKI

 

Zwycięzcy turnieju Marek Bukowski i Józef Grewling
razem z organizatorami

 

Poza Rodziną Olka Czwakiela oraz klubem Dąbrówka sponsorami zawodów byli:

Veolia     MKBS Sława    

Miasto Poznań

Regionalny Kurs Sędziowski - Poznań, 24-25.11.2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w Regionalnym Kursie Sędziowskim, organizowanym przez WZBS i PZBS, który odbędzie się w weekend 24-25 listopada 2018 r. w Poznaniu, w hotelu Gaja.

Kurs organizowany jest na wzór corocznej Kursokonferencji Sędziowskiej PZBS, ale kierowany jest do osób chcących dopiero uzyskać uprawnienia sędziowskie, a także zawodników oraz sędziów klubowych i okręgowych chcących odświeżyć swoją wiedzę o obowiązujących przepisach. Kurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Prowadzącym kurs jest Sędzia Państwowy Michał Klichowicz z Łodzi.

Koszt uczestnictwa w Kursie to 100 zł. Wyżywienie i nocleg we własnym zakresie.

Przewidywany czas trwania kursu to minimum 16 godzin w ciągu 2 dni. Szczegółowa tematyka i harmonogram konferencji zostanie ustalona na podstawie preferencji zainteresowanych uczestników.

Od uczestników oczekuje się wcześniejszego ogólnego zapoznania się z zawartością Międzynarodowego Prawa Brydżowego 2017. Podczas Kursu będzie możliwość zakupienia książeczki MPB’17 w cenie 15 zł.

Zgłoszenia proszę kierować na adres biuro@brydz.wlkp.pl wraz z potwierdzeniem wpłaty kwoty 100 zł na rachunek WZBS o numerze 73 2130 0004 2001 0235 3373 0001.

Szkolenie rozpocznie się w sobotę o godz. 11:00. Start zajęć w niedzielę o godz. 9:30.

VI Memoriał im. Eugeniusza Fursa - Auto Watin Grand Prix Wielkopolski - Koło, 07.10.2018

Od lewej: organizator Wojciech Furs, zwycięzcy Lidia i Przemysław Gapińscy, organizator Bartosz Furs

WYNIKI

Zaproszenie

Komunikat ws. klasyfikacji długofalowej Auto Watin GPW 2018

W cyklu Auto Watin Grand Prix Wielkopolski 2018 zaplanowano na chwiłę obecną 13 turniejów eliminacyjnych. Działając w oparciu o § 2 pkt 2 regulaminu cyklu, Wydział Gier informuje, że do klasyfikacji długofalowej zalicza się 8 najlepszych wyników.

O ile liczba turniejów nie ulegnie zmianie, finaliści będą mieli prawo wyboru partnera do finału spośród zawodników, którzy rozegrali co najmniej 4 turnieje (§ 3 pkt 1 regulaminu cyklu).

Wielkopolska III liga - start rozgrywek sezonu 2018/19

Publikujemy Komunikat początkowy oraz Harmonogram rozgrywek III ligi.

Grand Prix NZBS - Trzcianka, 22.09.2018

Auto Watin Grand Prix Wielkopolski - Pleszew, 16.09.2018

Zaproszenie

WYNIKI

W nawiasie Braci Grobys stoją od lewej: Piotr Busse i Grażyna Busse (I miejsce), Artur Wójcik i Zofia Mikołajczyk (II miejsce) oraz Andrzej Mazurek i Janusz Zwierzyński (III miejsce)

Mistrzostwa Wielkopolski Par na IMP-y 2018/19

WZBS organizuje w sezonie 2018/19 trzecią edycję Otwartych Mistrzostw Wielkopolski Par na IMP-y (cavendish uśr.). Na Mistrzostwa składa się 10 korespondencyjnych turniejów eliminacyjnych rozgrywanych raz w miesiącu, w czwartki w ośrodkach na terenie Wielkopolski oraz turniej finałowy na koniec cyklu.

Szczegóły oraz regulamin można znaleźć tutaj.

Pierwszy turniej odbędzie się w czwartek, 27 września.

Strony